Who is Mr. Yanukovych?

Характерною, і в той же час украй неочікуваною для українського читача особливістю західної преси в її оцінках новообраного українського Президента є переконаність більшості як західноевропейських, так і північноамериканських експертів у тому, що Віктор Янукович може виявитись de facto більш «прозахідним» політиком, аніж його попередник евроатлантист Віктор Ющенко. Порівнюючи холодні розрахунки закордонних політологів з емоційною позицією українських «прозахідних» політиків стосовно однієї і тієї ж особи, важко позбутись відчуття, що «европейська карта» для декого є не стільки метою, скільки інструментом маніпуляції електоратом.

Зрештою, як і «російська». В цьому ключі, можливо, дещо перебільшено, однак напрошуються асоціації із постаттю гетьмана Павла Скоропадського. Втім — наскільки перебільшено, якщо в матеріалах European Council on Foreign Relations провідний англійський експерт зі східноевропейського регіону вдається до порівняння «Yanukovych and Nixon»?

2 коментарі

Андрій Круглашов
" “европейська карта” для декого є не стільки метою, скільки інструментом маніпуляції електоратом. Зрештою, як і “російська”". - цілком згоден.
Михайло Павлюк
Усе залежить від того, наскільки швидко Януковича переконають, що конфлікти за ресурси та можливості на пострадянському просторі неминучі. І тоді він почне шукати оптимальну форму інтеграції - співв'язування безпекових потуг, економік, стандартів. Тоді він прийде до висновку, яка cистема є найбільш оптимальною для нашої країни. Думаю, якщо ні, то він приречений плентатися у невизначеності увесь свій (один) термін.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте