За правду стріляти

Усе зло ситуації в завідомо конфліктних питаннях толерантності, мови, історії, etc. в дійсності полягає в тому, що в Україні ці питання вважають «технологіями» відриву уваги від «основних» проблем (влада, корупція та ін.) — а значить, чимось сутнісно «неполітичним» і «тимчасовим». Тоді як в умовній точці походження саме «абстракції» — на кону. І аж ніяк не для дезорієнтації суспільства — але для його безпосередньої трансформації. Якщо політична верхівка та її технологи наївно гадають, що, підкидаючи дрова у вогонь, створюють «димову завісу» для своїх начебто «реальних» справ, то історія не забариться розставити крапки над "і", перетворивши на «дим» їх самих. Факт одного Михальчишина дезавуює феномени Ахметових як банальну віртуальність, позаяк у критичних ситуаціях людська ідентичність як до мірила цінностей апелює до основи, що її визначає. Воістину грає з вогнем той, хто вважає справжній базис — другорядною «надбудовою», адже бути людиною — значить бути ідеєю. І заправду — стріляти.

2 коментарі

Михайло Шморгун
Базис -… А на яких цінностях? Хіба консервативні цінності залишилися цінностями? Чи це просто слова-гасла?

І де та грань, яка розділяє «справжній базис» від другорядної надбудови? Чи існує ця грань? А якщо і існує, то хто на неї здатен показати пальцем?
Святослав Вишинський
З цінностей виходять як із данності, оскільки цінності засновуються на внутрішній природі («породі») людини, тож часте уявлення про сферу ідеального як про «надбудову» принципово хибне. Це завжди доводять справжні (sic) люди, котрі в ситуаціях межового вибору звертаються до духовної основи, а не до шлункових інтересів. Такі «абстрактні» речі як честь і воля змушують помирати — людьми (sic), тоді як шлунок, якщо і поведе на смерть, то тільки в якості худоби. Грань — у серцях. А головно між тими, хто їх зберіг, і тими, хто утратив.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте