Людина найбільш відчужена від собі подібних

У безмежній кількості альтернатив мегаполісу не важко загубитись. Частина його жителів просто зосереджується на своїй «хвилі», ізолюючись від інших — паралельних — «хвиль», і все це співіснує як комплекс ізольованих один від одного тематичних мікросвітів. Саме тому в мегаполісі, де максимум населення зібраний на мінімумі території, людина парадоксальним чином найбільш відчужена від подібних собі — як і від себе самої.

11 коментарів

Галина Дичковська
правда. І не тільки в мегаполісі.Правда.
Святослав Вишинський
Продовжуючи тему Москви, вкрай сумна і дотепна іронія Глеба Павловского:



«Ну, я думаю еще несколько десятилетий можно помучиться, пока городу будет возвращен воздух, возвращено пространство, естественное для города. Но для этого должны прийти кто-то кроме нынешней коалиции инвесторов, таджиков и работников Московской мэрии». З не меншою впевненістю те саме можна сказати і про Київ. І не тільки.
Юлия Григорьева
Все вірно. І це страшно. Таке відчуття, що ми всі живемо в світі байдужості. Більше того самі такими є. Ми підозрілі до всіх виявів зацікавлення в нас іншими особами. В той же час байдужі до інших. Ми заводимо собі домашніх тваринок аби створити собі ілюзію друга, який завжди вислухає і ніколи не зрадить. Бо можна бути самим собою і не вдягати якусь нову і нову маску аби хоч трохи потрапити на «хвилю» іншої особи для нормального спілкування. З такими темпами внутрішньої ізоляції важко уявити собі що буде завтра. Може люди вже скоро, взагалі, почнуть не розуміти одне одного? Бо ж небажання зрозуміти собі подібного та байдужість може привести до страшних наслідків не тільки на рівні одного мікросвіту.
Андрій Круглашов
«Може люди вже скоро, взагалі, почнуть не розуміти одне одного?» — спала на думку асоціація з Вавилонською вежею.
Можливо саме проти спокуси творення людських мурашників і застерігає ця біблійна історія?
Юлия Григорьева
Дуже цікава і слушна асоціація! Оскільки Біблія написана так, що її можна трактувати по-різному, то, можливо, Ваша гіпотеза і близька до правди!
Ігор Прокопюк
давай робити кроки на шляху до зближення, до правдивої взаємодії! мені осточортіло читати ваші рядки і плакати душею. мене теж це болить. і я готовий давати себе.
Максим Козменко
У мегаполісі хоч в трусах іди по місту, зайве ніхто не подивується й виду не подасть зацікавлення. Хіба ж не самотнім відчуєш себе?
Ігор Прокопюк
давайте робити кроки на шляху до зближення, до правдивої взаємодії! мені осточортіло читати ваші рядки і плакати душею. мене теж це болить. і я готовий давати себе.
ми можемо це змінити!
Святослав Вишинський
«На примере небольшого района центра Москвы – Замоскворечья, можно увидеть все гримасы «развития» города. Хаотичная застройка офисами и элитным жильём, которые внезапно оказались ненужными никому. Гастарбайтеры из Азии, грозящие скоро стать большинством». «Мы совершили прогулку по небольшому району Замоскворечья, примерно 600-700 метров на 300 метров. Но и на этом пятачке отчётливо заметно, как сильно изменился город за последние 3-4 года. Именно – город, а не только Замоскворечье, поскольку процессы, описанные ниже, характерны для всей Москвы». "… Офисы пустуют, квартиры не заселены. А вообще такое сочетание смотрится как-то дико: жители домов обречены наблюдать вечную суету клерков, движение их машин, среднеазиатский обслуживающий персонал".



"… В Замоскворечье сносят не только целые заводы и жилые дома, но и, как повсюду по Москве т.н. «историческую застройку». На фото <...> видно уродливую бетонную башню – ранее на её месте стояла «усадьба Алексеевых», памятник архитектуры, милый 2-этажный особнячок и пристроенная к ней трёхэтажная фабричная школа. Как это принято в Москве, объём нового строительства будет в десять раз больше прежнего (гостиница в 10-12 этажей + 2 подземных). Опять же, было ради чего громить особнячок и защищавших его активистов – на кону ведь стоят сотни миллионов долларов..."



«Этот элитный квартал, несмотря на то, что сдан уже больше года назад, выглядит пустым. Во внутреннем дворике не видно людей, нет подъезжающих/отъезжающих машин, не слышно никаких звуков. Очередной «инвестиционный проект», продукт московского «пузыря недвижимости»...»



«Ещё один задник «элитного» квартала. Справа виден примыкающий к нему почти вплотную очередной безвкусный бизнес-центр (тоже производящий ощущение пустого). Таким образом, жилой квартал зажат с обеих сторон бизнес-муравейниками...»

Назар Пресліцький
Так, безумовно у мегаполісах люди живуть на своїй хвилі, але чому ви про це так писимістично пишете? Просто зараз дуже швидкий темп життя, з цим не посперечаєшся, але у мегаполісах, як на мене, люди вміють веселіше і краще жити, розважатись. Там більше можливостей, більше свободи для життя. І коли ви говорите про те що б пройтись у трусах і вас ніхто не помітить, ви праві, але що в цьому аж такого поганого? У великих містах люди готові до будь чого, і вони не будуть звертати уваги на такі дрібниці по їх міркам. Все це залежить від людини насправді, людина може бути замкнутою від навколишнього світу і в будь якому місті/селі. Так, якщо стати, і з вікна Емпайр Стейт Білдінг спостерігати за життям на 5 авеню, то буде здаватись що кожна людина чимось своїм зайнята, вона заклопотана і одинока у цьому величезному місті. Але це тільки візуально так здається, тому що є різниця, мати 200 друзів серед 5млн. людей, а що мати 200 друзів серед 500 людей у селі. Звичайно вона не буде одинока у селі :). І взагалі, у місті, як правило потрібно лише працювати, жити треба за містом у невеликому будиночку з фасадом та гаржем, у спокійному районі. Як роблять це Американці, Німці, Британці. Може і ми колись до цього дійдемо, ну Росіянам то не дано)
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте