Місто як дрібниця

Ви не помічали, що на залізнодорожному вокзалі Чернівців віддавна не працює жоден електронний годинник? І таких прикрих дрібниць по місту не злічити. Кожного разу, показуючи його знайомим з інших кутків України, в мене складається враження, що Чернівці як місто в усьому незавершені. Чого не хватись — наче все на місці, але не тим боком, або не в той спосіб, або тільки на вигляд, а не по суті. Про «привітність» Резиденції можна мовчати, але те, що скляне покриття над Турецькою кринецею розбите, а крани вже не працюють, для мене стало відносно свіжим відкриттям. Я давно зрозумів для себе, що ідеальний міський голова повинен більше ходити містом пішки і користуватись усіма громадськими послугами, занотовуючи кожну дрібницю, яку слід виправити — саму тут, на вулиці, мер міста на своєму місці, а не в «золотій клітці» власного кабінету. Адже саме в цих часом незначних, але вагомих деталях і народжується нове місто, якого я нам усім бажаю.

3 коментарі

Михайло Шморгун
Я десь про це чув )))
Загалом, є відчуття, що підходимо до системних змін. А зміни це добре, лише коли розумієш їх суть…
Але це лірика…
… можна поділити Чернівчан на декілька груп, які мають свій особливий набір внутрішніх кодів.

1 група кодів — «Чернівці, як місія». Ця група людей, які відчувають єднання з символістикою міста, люблять всією душею, в незалежності від свого місця перебування. Це також, невелика група інтелектуалів, які знають історію міста, його ТРАДИЦІЮ, та намагаються зберегти цю найвищу ТРАДИЦІЮ у своєму (закритому) середовищі. + Окремі люди, які тікають від дійсності в уявний світ ( Це не добре і не погано. Кожен вільний вибирати собі власний наркотик. Віртуалізація образу міста та поклоніння цьому образу — один з видів індивідуальної маргіналізації. Такий собі виклик суспільству споживання ....)
2 група кодів — «Чернівці, як ідея». Ця група людей відносяться до міста, як до незавершеного проекту. Їх взаємозвязок з містом — це звязок партнерський. Рівно стільки скільки дають місту, стільки і забирають від нього. Ці люди, виїхавши з міста не сумують за ним, оскільки нічого йому не винні…
3 група кодів — «Чернівці, як засіб для наживи ». Тут просто. Політики, чиновники, правлячий клас, ріного роду спекулянти та інші люди, що усвідомлюють важливість використання міфів Чернівців для успішного намахування різного роду лохів з інших груп…
4 група кодів — «Чернівці, як буденність». Це більшість Чернівчан, які не рефлексують на тему свого міста. Зачасту приїжджі. Глибинного звязку з містом не мають, проте складають його «альфуіомегу». Споживацька логіка ( а що Чернівці зробили для мене) є для них тотальною. Ця група аморфна і готова для свого комфорту іти на компроміс з «загальним трендом», який задають коди вищого рівня…

Загалом новий мер, цю структуру має усвідомлювати… Хоча, це скоріш, е тема для продовження нашої з Тобою закритої розмови…
Тадеуш Новіцкі
Часто буваю в Чернівцях, і, вірите чи ні, сам хотів написати подібний пост десь близько місяця тому! Те, як місто виглядає цим літом — це просто жах!!! І це не дивлячись на те, що в.о. мера, напередодні виборів, мусив би дбати про те, щоби ввсе блестіло, як в собаки я… я!
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте