Як розвести політика

Сьогодні я був дивно вражений учергове почутими від професіоналів (sic) «достовірними» плітками про те, що в часі передвиборчої кампанії публікація політичної новини або прес-релізу на одному з відомих чернівецьких інформаційних веб-сайтів коштує 150-200 у.о. Вам не здається це кумедним, особливо враховуючи ту обставину, що більшість читачів цієї агенції — самі ж політики та журналісти, а решту циферок на лічильнику «домальовують» системи «зливу» трафіку, якими не дуже далекоглядно обвішались регіональні веб-сайти? Тільки подумайте: замість того, щоб спілкуватись безпосередньо з людьми (в т.ч. в соціальних мережах), наші громадські діячі платять сотні й тисячі доларів на публікацію нікому нецікавих прес-релізів перед очі професійних коментаторів, котрі далі відгуками з-під різних імен створюють видимість «народного фідбеку». І ці люди потім збираються керувати країною чи, упаси Боже, навіть окремо взятим містом?

Якщо комусь досі цікаво — у блоговій мережі «ВКурсі», так само, як і в соціальних мережах («Facebook», «ВКонтакте», «Одноклассники», «Google+»), свої меседжі до виборців можна доносити безкоштовно, а головне — значно ефективніше, позаяк умови для виживання «ботів» тут особливо несприятливі. Зрештою, відкрию велику таємницю, якою володію майже з перших рук: більшість анонімних коментарів продукує купка професійних «заробітчан», основна задача яких — симулювати увагу та візитність. Рівно як і на т.зв. «чат-конференціях» половина запитань ставиться під різноманітними нікнеймами самою ж редакцією, яка конференцію «хостить». І те, що стільки політиків уперто і за свої ж «бабки» «розводяться», як «лохи» — і справді гідно подиву. Бо, повірте, розумні люди не один раз розкривали ці секрети. От тільки висновків — нуль. Ну таки зовсім «пєчаль».

8 коментарів

Святослав Вишинський
«Я це бидло справді знаю, але вам це все сниться!» (02:06)

Святослав Вишинський
До речі, пропозиція до «вкурсівців», у т.ч. до журналістів: можете поділитись своїми знаннями у сфері оплати тих чи ін. послуг чи навіть офіційних окладів у сфері, котру ми обговорюємо. Необов'язково називати імена і назви, достатньо тільки ціни і послуги, які зараз чинні в Чернівцях. Останнім часом новини з цього «фронту», м'яко кажучи, вказують на те, що «маразм крєпчаєт», особливо враховуючи мізерну зарплатню справді професійних журналістів.
Вікторія Яшан
що правда — то правда…
Микола Гуцуляк
це на Букінфо, чи де так загинають?
Михайло Шморгун
Якби це не робив той сайт, зробив би інший…
Святослав Вишинський
Факт. Але все-таки є різниця між тим, щоб платити за якісні послуги і халтуру. В Інтернеті було би ефективніше ініціювати продуману рекламу у «Facebook» або вести відкритий блог, аніж зливати такі суми в порожнечу. Нарешті, просто дієвіше доносити свої ідеї до читачів на зовсім інших (відомих у Чернівцях) ресурсах, але головою чомусь мало хто думає. Нескладно уявити, з якою легкістю ці люди будуть потім розпоряджатись бюджетом міста, області, держави. Всі ці кошти краще би витратили на дитячі майданчики, чесне слово (це хоч і пустий PR, але таки ближчий до виборця).
Михайло Шморгун
значить, кандидатів, що неефективно користуються своїм ресурсом просто не варто обирати…
Святослав Вишинський
Ілюстрація до теми Інтернет-«ботів» (джерело — «Українська правда», 6 вересня 2012 р.):

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте