Інфопорн для інфопролів

Чернівецькі інформаційні ресурси дедалі впевненіше опускаються до плінтуса «жовтої преси». Для презентабельних видань стали нормою 1) перенасичення рекламними банерами, 2) стрічки вульгарних посилань для «накручування» лічильників візитності, 3) іррелевантні для місцевого читача передруки загальноукраїнських і світових новин, в т.ч. 4) машинні переклади з російської і на російську — нарешті, 5) простий copy/paste готових прес-релізів без якої-небудь обробки, крім маніпуляції заголовками. Це вже не інформування читача, а бажання втримати його на сайті за будь-яку ціну якомога довший проміжок часу.

Безсоромна капіталізація інформації в гонитві за прибутками призводить до інформаційної пролетаризації мас. Нею займаються майже всі, і в першу чергу великі видання — «Молодий буковинець», «Погляд», «БукІнфо». Конвеєрне висмоктування «новин» з пальця граничить з абсурдом, але флагманів чернівецьких Інтернет-ЗМІ це не зупиняє. Саме вони при першій нагоді голоситимуть про суспільне значення свободи слова й журналістики, в той час як у дійсності вже сьогодні провадять форсовану дебілізацію населення.

"Інфопорн" для "інфопролів". Більше видовищ. Ще більше видовищ.

30 коментарів

Георгій Вдовиченко
Це вже нажаль стало звичною справою. Я взагалі не знаю яке з е-ЗМІ в Чернівцях можна назвати адекватним.
Святослав Вишинський
З регіональних видань поки що найдостойніше виглядають веб-сайти «Версії», «CitizenJournal» та «Місто „Ч“».
Святослав Вишинський
До переліку можна додати «BukNews», «The Chernivtsi Times», «Буковина Online» і старий «Сіті». Хоча і на цих сайтах почасти є сумнівні стрічки — але, принаймні, не в таких обсягах, і вони компенсуються більш-менш нормальним контентом та візуальністю. Спортивні, радіо- і телевізійні сторінки не враховую.
Святослав Вишинський
1 серпня 2013 р. шпальти провідних чернівецьких інформаційних видань виглядали наступним чином. Головна сторінка агенції «БукІнфо» — злів від основного потоку посилання на «новини» категорії 18+. Заголовки в дусі бульварної преси:Веб-сайт колишньої газети «Буковинська правда» обвішаний такими стрічками ще більше — заголовки в тому ж дусі:

Веб-сайт найбільшої чернівецької газети «Молодий буковинець», який недавно зламували для розміщення спаму, в т.ч. порнографічного характеру, в буденному режимі мало чим відрізняється від дешевого колектора — особливий акцент на заголовках інтимного характеру:Внутрішні сторінки веб-сайту конкуруючої газети «Погляд», окрім рекламних банерів, містять аж по чотири стрічки сумнівного змісту:

Лишень одна з них генерує відносно прийнятний контент:Варто додати, що все це інформаційне сміття розміщується чернівецькими ресурсами невипадково — але для штучного «накручування» показників лічильників візитності. За розміщення стрічок т.зв. систем «обміну трафіком» веб-сайти напівшахрайськими методами збільшують цифри відвідувань, що, у свою чергу, має справляти враження на малограмотних рекламодавців, яким далі продаються площі під банеро-покази.
Святослав Вишинський
У цілому стан чернівецьких Інтернет-видань мало відрізняється від сумнозвісної ТСН на каналі «1+1»:— і така інформаційна політика обирається свідомо (репліка головного редактора «БукІнфо» Сергія Зарайського до генерального директора ТВА Василя Забродського):

Святослав Вишинський
До слова — найбільше вразили внутрішні сторінки сайту «Молодого буковинця». На «дуже важливій» для чернівецького (sic) читача новині про те, що лідер «Аль-Каїди» Айман аль-Завахірі обізвав «виродком» лідера «Хізбалли» Хасана Насраллу, станом на 31 липня 2013 р. налічувалось 18 (sic) рекламних банерів різних розмірів і 6 стрічок т.зв. «новин партнерів» (4 з яких суміщені в одну суцільну на всю довжину шпальти) з 27 ілюстрованими заголовками (серед яких: «Откровенные фото Девушки-барби взорвали интернет», «Зритель даже не присматривался — у Ани Лорак было видно все!», «Пляжные конфузы звезд! Шикарный бюст не поместился в бикини», «Волочкова: вид СЗАДИ! Такое зрелище выдержит не каждый» і т.п.).
Святослав Вишинський
Утім, на «новини» стрічки «RedTram» на будь-якому сайті переходити не варто — читача переадресує на кілька зовнішніх ресурсів одночасно, в т.ч. на ті, що не мають до «новини» жодного стосунку. Окрім того — неприємні виринаючі вікна із сумнівним вмістом:Тож, читаючи чернівецькі новини, «уберите детей от экранов».
Михайло Шморгун
Ліберальна та псевдонаціоналістична категоричність з якою журналісти намагаються «підняти народ» робить їх вразливими до критики. Вцілому — це добре, але по-суті не має особливого значення, бо журналістика померла…
Святослав Вишинський
Ті самі журналісти (читай: редактори) полюбляють «попереживати» за «долю держави», «громадянського суспільства», «свободи», «демократії» і т.п. Від кого вони очікують змін? Від власних читачів, яких вони ж виховують спідньою білизною «зірок» політики й шоу-бізнесу?P.S. Надто ганебно, що для таланту таких яскравих авторів, як Валерія Чорней, на шпальтах її ж видання практично не залишається місця. А її роботи профануються.
Михайло Шморгун
Я ще одну штуку додам. Класова стратифікація в інтернеті сталася майже миттєво. Інфопроли витіснили якісну аналітику, яка пробивалась на хвилі пафосу від інтернету 2.0. В подальшому її зєднали з маргінальним контентом, тим самим перекодувавши її ментальний код з «добра» на «приховане зло».
Інформація потребує, як контекстуальної так і адекватної дизайнерської обгортки. Тоді месидж автора досягає цільової групи, а інформація має сенсуальне відношення до моменту «саме тут».
Доправди, це проблема набагато серйозніша за те «з ким живе немолода Руслана Писанка» і т.ін…
Святослав Вишинський
Найбільш «революційним» Інтернет-ЗМІ в наш час може бути видання 1) без банерної реклами, 2) без стрічок обміну трафіком, 3) без коментування (навіть авторизованого), 4) з мінімумом ілюстрацій (виключно і строго по темі кожної окремо взятої публікації). Щось близьке до «Частного корреспондента».
Лілія Шутяк
В Києві ситуація не набагато відрізняється…
Святослав Вишинський
Тенденція загальносвітова, але місцеві ЗМІ це не виправдовує. В одному з дописів раніше наводив коментар професора журналістики Джорджтаунського університету Крістофера Чеймберса:

Віктор Довганич
коментар було видалено

0
Коментар видалено як копію. Будь ласка, не розміщуйте коментарі однакового змісту підряд у декількох постах.
avatar
Святослав Вишинський
1 серпень 2013, 17:54Відповісти

А чому мій видалено, а тут такий самий як на іншому пості.
Святослав Вишинський
Тому що коментар вище не є дослівною копією і не розміщений у декількох постах підряд з різницею в декілька секунд чи хвилин, так що стрічка останніх коментарів при будь-якому переході виводить на одне і те ж. Не переживайте за нашу точність — в оформленні матеріалів ми більш педантичні, ніж комусь здається.
Віктор Довганич
Це прекрасно. Я не переживаю. Просто хочу досконало вивчити всі правила, щоб не попасти в халепу. Любі друзі слідкують.
Михайло Шморгун
До речі.
Мій знайомий, один з ініціаторів створення FamaCom informal group вважав, що через пряме звернення через подібного роду "інтернет рекламу" ( типу — «ти не повіриш, що зробила престаріла престаріла Руслана Писанка») відбувається планомірне «відключення» інтернетпролів від реальності. Віртуальний світ генерує почуття близькості з ідеальним і стирає кордони реальності, дозволяючи організаторам «нової віртуальності» обмінювати користивуцьку приватність на ілюзорну примару засновану на основних інстинктах і прагненнях статусності…
Фактично це обмін золотих прикрас на склянні брязкальця між постсовковими папуасами та новими світовими колонізаторами…
Георгій Вдовиченко
Можливо хтось має кращі приклади, але для мене найкращим прикладом Інтернет-ЗМІ є два сайти: BBC Україна і газета «Дзеркало тижня».
Святослав Вишинський
На загальноукраїнському рівні в такому разі теж — веб-сайт української служби радіо «Свобода». Висновок простий: припинити читати новини на смітниках. Принципово.
Володимир Антонюк
Усе це славно і навіть дуже весело. Та важко повірити, що керівники місцевих ЗМІ сайти яких «прикрашають» усі ці блимаючі банери і реклами прикрашають сайти для задоволення власної тяги до прекрасного. Не добре збиткуватись з бідних ;). Сайт має приносити якийсь прибуток і, бажано, максимальний. На цьому етапі така можливість(отримувати прибуток) вбачається в розміщенні давно не ефективних банерів. Але рекламодавці за це платять і це буде. Бо жодне з чернівецьких видань не фінансується з джерела з якого фінансується сайт радіо «Свобода».
Святослав Вишинський
Провідні чернівецькі ЗМІ є не тільки об'єктами, але й суб'єктами рекламного ринку, тому можуть користуватись власним майже монопольним статусом і задавати нові стандарти веб-реклами в регіоні. Спільно, координуючи власні дії і правила гри. Натомість домовлятись між собою вони вміють тільки в сумнівних справах, але не в тому, що може змінювати інформаційний простір на краще. Відтак рано чи пізно їх обійдуть «низові» проекти, так як «CitizenJournal», etc. До речі, зверніть увагу, що навіть у таких великих мережах як «Facebook» і «ВКонтакте» агресивної реклами на порядок менше, ніж на чернівецьких веб-сайтах. І справа не в масштабах, а в тому, що з 18 анімованими банерами, котрі сумарно займають третину площі сторінки, жоден нормальний ресурс існувати не буде. Перегляньте провідні західні новинарні ресурси, в т.ч. з США, де сфера Інтернет-реклами розвинена найкраще — Ви ніде не побачите такої убогості, як у Чернівцях.

Нарешті, повторюсь: 6 стрічок обміну трафіком не приносять буковинським виданням ні копійки — це виключно засіб підняти показники статистики і по факту обдурити рекламодавця, так як більша частина візитів з цих систем абсолютно іррелевантна і відноситься до розряду набридливих спливаючих вікон. Учора для експерименту перейшов на стрічку «RedTram» — обравши посилання на інтерв'ю з Віталієм Портніковим у «Газеті по-українськи», мене, крім сайту видання, переадресувало на якийсь волинський новинарний ресурс, запиту на який я не давав. +1 на лічильнику цього ресурсу, хоча я закрив його в першу ж секунду, тоді як рекламодавець з Луцька купує на ньому площі, очевидно, як на «найбільш відвідуваному» ресурсі Волинської обл., хоча більшість переходів навіть не належать до його регіону.

І це не враховуючи додаткового спливаючого вікна з матеріалами для дорослих. У мене просте запитання до редакторів і журналістів: вони готові переглядати власні веб-сайти у присутності власних же дітей? Їм давно має бути соромно казати дітям, де вони працюють, коли на їхніх робочих місцях в усіх кутках написано та проілюстровано: "… У Ани Лорак было видно все!», «Шикарный бюст не поместился в бикини», «Волочкова: вид СЗАДИ!" і т.п.
Віктор Довганич
И эти люди запрещают мне ковыряться в носу!
Святослав Вишинський
Стрічка «новин» чернівецької газети «Погляд» (портал «Від і до») останніми днями тільки підтверджує наведені тези. Пропоную підбірку заголовків:

«Дівчина провалила іспит з водіння за 10 секунд. Відео» (4 серпня 2013):«Поліція більше години ганялася за поросятами. Відео» (4 серпня 2013):«Ані Лорак привселюдно влаштувала скандал чоловікові» (4 серпня 2013):«Як зробити прання ефективнішим» (4 серпня 2013):«У Західній Україні живе найбільше щасливців» (4 серпня 2013):«Макарони найкраще вживати з томатними соусами і пряними травами, а не з маслом» (4 серпня 2013):«Чим корисний солодкий перець та які є рецепти його приготування» (4 серпня 2013):«Семирічний хлопчик у Криму впав з даху» (4 серпня 2013):Вже згадувані — «У буковинця згоріла побутова техніка» (2 серпня 2013):«Буковинка заради грошей перекреслила своє майбутнє» (3 серпня 2013):І найбільш феєричне — «У київському поїзді чоловік шокував пасажирів, повністю роздягнувшись. Фото» (2 серпня 2013):

Святослав Вишинський
Мушу визнати: за дебільністю заголовків та інформаційних приводів для «новин» сайт «Від і до» (газета «Погляд») у Чернівцях не має рівних:«Буковинська філія» ТСН.
Олег Тудан
Вообще-то есть два момента, один ностальгический, например — «новости от партнеров» напоминают старый добрый веб-один-и-ноль, по крайней мере переходный период 2002-2005 года, а также молодость, доступные наркотики и девушек и вообще золотое время.

Второй момент — люди, заставшие этот феномен «ошеломительных новостей» в те года, да и пользователи, которые в интернете не один год, просто не обращают на такие заголовки внимание вообще. У них иммунитет к подобным сенсациях.

А вот то, что наличие такие лент указывает на дешевизну и сомнительность ресурса — это да. Есть сотни примеров, как информационные сайты выживают без подобного трэша.
Олег Тудан
«Погляд» отжигает дальше — некая буковинка порвала телевидение. Настолько, что удостоилась статьи в газете. По тому, что я видел (а я смотрел видео без звука), похоже на очередной приезд провинциальной светской львицы в украинский Дефолт-Сити. И все. Вот и все рванье.

Воистину, невозможно вывезти село из девушки.

«Телепростір України підірвала нова зірка з Буковини — Аліна Бурченко.

Аліна переїхала з Чернівців до Києва навчатися у Національному університеті культури та мистецтв. Дівчина мріє стати популярною співачкою, як Ані Лорак чи Софія Ротару, яких ставить собі за приклад. Зараз вона співає на бек-вокалі у Дана Балана.

Після роману з одруженим багатієм Аліна приваблює нових залицяльників відвертими декольте та блискучим одягом.

Для того, аби переробити свій „буковинський стайл“ та стати столичною штучкою, дівчина взяла участь у передачі „Моду народу“, де її змінили до невпізнанності.»

vidido.ua/index.php/pogliad/article/bukovinka_porvala_telebachennja_svoim_stilem._foto_video/

Ігор Гамаль
Реклама на freelife.cv.ua (Громадсько — політичний тижневик (с)):


(клікабельно на повний скріншот)
Відредаговано модератором 2013-10-19 10:23:52
Михайло Шморгун
«Вільне життя» (як багато сенсів у цієї назви… )
Олексій Пономаренко
Ага, можеть собі це дозволити, що рекламують)))
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте