Ein Laut, ein Stabe, eine Sprache!

Testujemo dodatok do ukrajins'koji latynyčnoji rozkladky dl'a Windows 7/8/10.

Transliteracija: Oleh Xavyč.
Rozrobnyk nabirnyci: Petro Pšenyčnyj.
Zavantažyty z mereži «Facebook».

Pravopys: odyn zvuk — odna litera. Žodnyx dygrafiv.

и, й, г, ґ, х, з, цy, j, h, g, x, z, c
ж, ш, щž, š, šč (pravyj Alt + z, s, c, dl'a kapitalizaciji — Shift + Alt)
дз, джdz, dž
я, ю, є, їja, ju, je, ji
ь (apostrof u latynci dl'a mjakosti)
(апостроф у кирилиці для твердості) — ne peredavaty

4 коментарі

Володимир Остріжний
Я б позначав йотовані умлаутами як йотовані а м'яку вимову є, ю, я — відповідною голосною із ґрейвом. Наголос відповідно акутом.
Святослав Вишинський
Дана транслітерація розроблялась у ході тривалої дискусії, за якої було вирішено орієнтуватись на вживані в західно- і південно-слов'янських мовах літери та розкладки, і відмовитись від польського зразка, який міг би асимілювати український правопис. У той же час не виключаю, що з часом пом'якшуючі апострофи злиються в написанні з голосними і приголосними — і сформують нові літери. Але це, відповідно, означатиме розробку нової клавіатури, про що нині мова не йде. Або, як варіант, додати комбінацію клавіш для набору акута — тоді слова виглядатимуть цільніше, як у рукописному правописі.
Святослав Вишинський
Takym čynom slova iz pomjakšenńamy matymut osoblyvyj diakretyčnyj znak -´- ale v pobutovomu vžytku jogo, švydše za vse (v SMS toščo), bude zamińaty apostrof miž literamy. Analogično pid pytanńam — stavyty, jak u cómu komentari, akut nad pomjakšenoju pryholosnoju (todi dejaki litery v tablyćax Unicode prosto vidsutni, e.g. akut nad «t»), čy nad holosnoju (ščo značno prostiše). Napryklad: "pomjakšenńa" i "pomjakšenná". Druhyj variant logičnišyj, adže povtoŕuje pryncyp pomjakšenńa zvukom -i-, kotryj ne peredbačaje dodatkovyx znakiv, ale zavždy pomjakšuje peredujučyj pryholosnyj.

Odnym slovom, ce označaje dĺa jotovanyx i pomjakšujučyx -я-, -ю-, -є-, -ї- ta -йо-, -ьо- v kyrylyci — spolučenńa -ja-, -ju-, -je-, -ji-, -jo- koly dva zvuky — i litery -á-, -ú-, -é-, -ó- ta standartnu -i- (jaka mala by todi vyhĺadaty jak -í-, ale ce ne pryncypovo) — koly proste pomjakšenńa.
Останній раз відредаговано
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте