Святослав Вишинський
Рейтинг
+4666.40
Сила
14065.83

Святослав Вишинський

s-vyshynsky

Дебілізм Путін або чим путіну не вгодили гандони

Всім уже давно відомо про знищення «санкійних продуктів» у Росії… Як на мене — то це справжнє «кащунство», в той час, коли старі бабусі, дідусі, діти та і звичайні люди немають чого їсти в Росії на очах у сотень-тисяч людей тоннами знищують продукти: персики, сири, морепродукти, м«ясо… мене особливо затронув той факт, як вони це показушно роблять… кожен день россільгоспнагляд хвалиться, що „у такій -то області знищили стільки- то  тонн продутів“...  Однак російським чиновникам плювати на прости...
Читати далі →

Невідоме про відоме

5 світлин
image

Місце, де легенда переплітається з реальністю, де чутний шепіт минулих епох, де оживають образи, де історія веде вічну боротьбу із сучасністю – Резиденція митрополитів Буковини й Далмації. Чи знали ви про чарівне дзеркало чи таємничі ходи із справжніми скарбами?  Аlma mater Francisco-Josefina має безліч секретів, від моменту будівництва його оточують легенди та міфи. Єдине можна сказати із неймовірною впевненістю – байдужим він не залишає нікого.

Чернівці мають свій замок. Чернівці можуть пишатися тим, що ошатнішої будівлі годі й шукати, хоч би увесь світ обійти. Резиденція – це бурхливе поєднання культур, яке завжди було притаманним нашому місту. Це симбіоз минувшини й нового дня.

18 років -  це багато чи мало? Це цілий період людського життя. Але цього часу вистачило, щоб створити у Чернівцях казку. Геніальний  Йосип Главка так і  не побачив своє творіння, але він зумів досконало поєднати на перший погляд непоєднувані речі у своє шедеврі. Традиційні буковинські орнаменти поєднуються з  елементами візантійської культури.

Коли в те, чим ти займаєшся, вкладаєш душу і серце, своє вміння та наполегливість, то твоя справа пройде крізь віки. Тому й не дивно, що Резиденцію буковинських митрополитів будували акуратно і ретельно. Зараз у це важко повірити, але кожен майстер не мав права класти більше, ніж сто цеглин у день.

Всі дива буковинської перли годі й перелічити. Це і таємний грот в Університетському саду, і хрест, який вказує на різні напрями, а дзеркало робить жінок вродливішими.

Головне – вірити у дива. І тоді ти сам не помітиш, як вони трапляються у твоєму житті.

Як знайти Єпископську вулицю в Чернівцях?

4 світлин
image

Для того, щоб дізнатися історію міста, можна скористатися першим-ліпшим путівником. Для того, щоб торкнутися душі – потрібно зазирати до старовинних двориків, дивитися і вниз, і вгору – там недоторкана історія, яка відкривається лише небайдужим.

Ми розпочали відкривати секрети Чернівців незвичайних на вулиці Університетській. На перший погляд – гамірна вулиця, центр студентського життя, але то лише на перший погляд. Атмосфера старого міста, яка літом мовби застигає в повітрі від неймовірної спеки, відчутна на дотик.  

Старовинна назва Університетської – Єпископська (Bischofgasse) – пояснюється тим, що наприкінці XVIII століття вела від  площі Ринок (Центральна) до збудованої у 1782-1783 роках єпископської резиденції. Вулицю поділили на три частини і кожна з них отримала назву за розміщеними на ній будівлями.

Сьогодні головним завданням вулиці є привести мандрівників до справжньої перлини архітектури світового значення, яка, без сумніву, підкоряє серця своєю неперевершеністю. Найбільшою популярністю у Чернівцях, що й не дивно, користується колишня Резиденція митрополитів Буковини і Далмації,  її велич і невловима грація зачаровує.  А  прогулянка Університетською — це спроба вирівняти дихання після зустрічі із дивовижею. Це шлях до нових, не менш чарівливих принад міста. Це казкове доповнення до ансамблю справжнього «Чернівецького замку».

Чому я не цегла, чому не літаю...

Вчора за одну-дві хвилини до ефіру програми «Без емоцій» Святослав Вишинський у програмі прочитав мені питання, на які йому хотілося б почути відповідь. Більшість з них задати банально не встигли. Але одне з тих, не заданих, мені запам’яталося і дуже зацікавило. Ведучий хотів спитати, чому моє ім’я пов’язане із, як він сказав, «специфічними» виданнями. Я так зрозумів, суть в тому: чому я не працюю із флагманами демократичної думки, дуже поважними і т.п., що було б нормально. І я спитав себе: цік...
Читати далі →

Політико-патріотичне мистецтво. Картина Володимир Путін

На початку 2000 років Володимир Путін почав відновлення країни, потім почалася виплата грошових боргів. Володимир Володимирович поступово піднімає країну на потрібний лад. Але захід біля російського кордону починає влаштовувати евромайдан. Мабуть, щоб Росія ввела свої війська в Україну і почалася війна, але нічого не вийшло і не вийде. Природно Захід не очікував, що Росія приєднає Крим. Але добре, що Росія це зробила. Потім Захід вводить санкції проти Росії і навіть підмовляє Європу, щоб вона по...
Читати далі →

Знати все, щоб не знати нічого

Стратегія інформаційного суспільства - завалити користувача таким об'ємом даних, із яким неможливо справитись, потоковістю підмінивши рефлексії. Єдина функція оперативності полягає в тому, щоб під тиском наступних бітів інформації не вистачало часу для аналізу вже отриманих. Задача інформаційних хви...
Читати далі →